Könnyűzenei fesztivál kezdődik csütörtökön az erdélyi Bözödi-tó partján, ahol összesen húsz zenekar és tizenkilenc dj szórakoztatja a közönséget négy napon át a fiERD Táborban.
Az augusztus 2. és 5. között zajló fesztivált negyedik alkalommal rendezik meg. A koncertek mellett a programban szerepel humorest és színházi előadás is, emellett lesz hagyományőrző és drogprevenciós sátor, valamint mindenféle vetélkedőn, még szépségversenyen is részt vehetnek a táborlakók - olvasható a fesztivál honlapján (http://tabor.fierd.ro/).
Homonyik Sándor mellett színpadra lépnek különböző zenei stílusokat képviselő együttesek is a tábor négy napján, köztük a Leander, a Patrióta, a Nevergreen, a Pokolgép, a Queen Unplugged Project, a Tiberius Kvartett és a Tűzmadár is.
Az első fiERD Tábort 2009 augusztusában rendezte meg az alig egy hónappal korábban Marosvásárhelyen megalakult Fiatalok Erdélyért egyesület.
(MTI)