Milyenek a magyar írók egy grafikus szemével? Milyen ismertetőjegyeiket lehet megörökíteni papíron? Hogyan fér el egy képen az alkotó személyisége és művészete? Aki ellátogat Gaál Tibor grafikus, portré-karikatúrista kiállítására, egy új perspektívából láthatja az irodalmi élet nagyjait.
Írók – levelek címmel nyílik kiállítása Gaál Tibornak február 8-án 18 órakor a Magyar Írószövetség Klubtermében. A tárlatot Szakolczay Lajos irodalom- és művészetkritikus mutatja be, aki egy korábbi cikkében így írt a grafikus munkáiról:
„Gaál Tibor (művésznevén T-boy) karikatúrái jócskán elütnek az ismert torz-rajzoktól. Leginkább avval, hogy torzításaikban is szépek, kellemesek. A ceruzavégre kapott egyéniségekben a jellemet akarják megmutatni. Szinte fényképszerűen pontos megmunkálással – az írón olykor ecset lesz – hatalmasra nagyítják az arcot. Akkorára, hogy rajta – beszédes mező – csaknem az egész életmű elférjen. Pontosabban azt visszasugározza. Egy-egy karikatúráját nézvén kedvünk kerekedik a halhatatlan személyiség – író, képzőművész, zeneszerző, építész, politikus, orvos, feltaláló, labdarúgó (Puskás Öcsi) – életművébe, valamely könyvébe, albumába, filmjébe, visszaemlékezésébe stb. belepillantani.”
A képek egészen március 3-áig megtekinthetőek előre egyeztetett időpontban.
Helyszín: Magyar Írószövetség, Budapest, Bajza utca 18. I. emelet
Időpont: február 8. (hétfő) 18:00 óra
Március 3-ig ezen a számon lehet egyeztetni a kiállítás megtekintéséről: 06-1-322-8840
(Forrás: kultura.hu)