Ugrás a tartalomra

Hungarológiai nyári egyetem kezdődött Szegeden

Egy hónapos hungarológiai nyári egyetem kezdődött hétfőn Szegeden; a képzés az egyetlen olyan az országban, melyen a magyar hallgatók együtt tanulnak a több mint félszáz külföldi diákkal – közölte Bata Ágnes programmenedzser az MTI-vel.

    A program célja kettős: egyrészt a magyar nyelvet, történelmet és kultúrát közvetíti külföldiek számára, másrészt magyar egyetemi hallgatókat képez arra, hogy ezt szakszerűen műveljék – mondta a rendezvény megnyitója után a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Hungarológia és Közép-Európa Tanulmányok Központjának oktatója.
    Az immár tizedik alkalommal megszervezett nyári egyetemre ötvennél is több hallgató érkezett, a legtöbben Németországból, illetve Japánból, de jött mexikói és elefántcsontparti diák is. A részvevők egy része olyan magyar származású fiatal, aki nyelvtudását igyekszik fejleszteni, mások külföldi hallgatók, akik fél- vagy egyéves magyarországi Erasmus ösztöndíjat nyertek. Ők a részképzés előtti alapozásra használják a nyári egyetemet. A diákok között akadnak olyanok is, akik magyar szakosként tanulnak valamelyik külföldi egyetemen Zágrábtól Oszakáig – tudatta a szakember.
    A négyhetes intenzív magyar nyelvi kurzust angol nyelvű szakelőadások, változatos kulturális programok és kirándulások egészítik ki. A részben magyarul, illetve angolul tartott délutáni órákon pedig a magyar irodalommal, zenével, politikával, művészettörténettel ismerkedhetnek a hallgatok. Idén első ízben – a Balassi Intézet támogatásával – a nyári egyetem része egy hétnapos szuperintenzív tanfolyam is, amely témája a magyarországi vizuális kultúra.
    A délutáni órák többségét az SZTE hungarológiai speciális képzést elvégzett hallgatói tartják. Ők tanulmányaikat az egyetemen szeptemberben – Magyarországon elsőként – induló angol nyelvű, hungarológiai mesterképzésén folytatják – közölte Bata Ágnes.  (MTI)