A könyv, mely örök életet ád címmel nyílt a magyar Szentírás történetét bemutató kiállítás pénteken Budapesten, az Országos Széchényi Könyvtárban a Biblia évének egyik fő rendezvényeként. A Biblia már a történelmi régmúltban "megragadta az államférfiak figyelmét", az amerikai kongresszus pedig 1983-ban hirdette meg az Egyesült Államokban a Biblia évét. Európában a Biblia volt az első nyomtatott mű, Itáliában 1500 előtt több mint tucatszor nyomtatták ki. A II. vatikáni zsinaton (1962–1965) határoztak arról, hogy a Biblia mindenki számára hozzáférhető legyen – hangoztatta megnyitóbeszédében Miller Milloy, a Nemzetközi Bibliatársulat főtitkára.
Erdő Péter bíboros, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke szerint ezer éve összetartozik a magyar nemzeti kultúra és a Biblia által képviselt értékek összessége. Az első magyar nyelvű irodalmi szövegek, úgy mint a Halotti beszéd vagy az Ómagyar Mária-siralom is bibliai témákat dolgoztak fel. A kiállítás nem pusztán a különböző Bibliákat mutatja be, hanem a Biblia és a kultúra, illetve a Biblia és a mindennapi élet kapcsolatát is számba veszi.
A központi kiállítás mellett a térképtárban bibliai térképek gyűjteménye is megtekinthető.
Pecsuk Ottó, a Magyar Bibliatársulat főtitkára szerint ebben a témában ilyen alapossággal és tárgyi bőséggel még nem rendeztek kiállítást Magyarországon. A tárlat anyagához a világi és egyházi közgyűjtemények egyaránt hozzájárultak. A 2009. március 29-ig látható kiállítás célja egyrészt az, hogy a magyar bibliafordításokat a lehető legjobban bemutassa a kezdetektől napjainkig, másrészt az, hogy közelebb hozza az olvasókhoz, ezen belül is az ifjúsághoz a Szentírás tartalmát. (Forrás: MTI)