Ugrás a tartalomra

Melocco Miklós is átvette a Corvin-láncot

Hétfőn a Sándor-palotában vette át a Corvin-lánc kitüntetést Melocco Miklós szobrászművész Áder János köztársasági elnöktől és Kövér Lászlótól, az Országgyűlés elnökétől.

 

Áder János köztársasági elnök (j) átadja a Corvin-lánc kitüntetést Melocco Miklós szobrászművésznek a Sándor-palota Tükörtermében 2018. március 12-én

MTI-fotó: Koszticsák Szilárd

    Az államfő a házelnökkel és Orbán Viktor miniszterelnökkel közösen február 12-én a Parlamentben adta át az elismerést Huszti Péter színművésznek, Maróth Miklós orientalista akadémikusnak, Martonyi János korábbi külügyminiszternek, Ritoók Zsigmond klasszika-filológus akadémikusnak, Sótonyi Péter orvos akadémikusnak, valamint Sir George Radda biokémikusnak. Áder János akkor úgy fogalmazott, a Magyar Corvin-lánc Testület névsora nem csupán egy kimagasló érdemeket összegző lista, hanem "felkérés a folytatásra": a tudás és a tapasztalat átadására, a bölcsesség megosztására, a fiatalabb generációk ösztönzésére.
    Melocco Miklós hétfőn a Sándor-palotában vette át a Corvin-lánc kitüntetést felesége, Budavári Zsuzsanna kíséretében, valamint többek között Klinghammer István, a Magyar Corvin-lánc Iroda vezetője és Vizi. E Szilveszter, a Corvin-lánc Testület elnöke jelenlétében.
    Melocco Miklós az elismerés átvétele után elmondta, az összes ezt megelőző kitüntetésnél többet jelent számára a Corvin-lánc. Egy ilyen elismerés azt jelenti, hogy a kitüntetett még többel tartozik magának és a magyar államnak, mint eddig - közölte.
    "Dicséret ért eddigi munkáimért, ezt kell tovább vinni még jobban, tökéletesebben vagy szebben" - fogalmazott.
    A Corvin-lánc kitüntetés nevét adó I. Mátyás királyról Melocco Miklós a budai várba és Székesfehérvárra is készített emlékművet. Mint elmondta, sokan várják "egy új Mátyás király" megjelenését, ma azonban más időket élünk, és a fegyvereknél talán már fontosabb a jog. "Hátha így is el lehet érni azt, amit Mátyás elért" - fogalmazott Melocco Miklós.
    A Magyar Corvin-lánc a magyar tudomány és művészet, valamint a magyar oktatás és művelődés fellendítésében szerzett kimagasló érdemek elismerésére szolgál, a kitüntetéssel adományozottak alkotják a Magyar Corvin-lánc Testületet.
    A Corvin-kitüntetéseket Horthy Miklós kormányzó alapította Magyarország mecénás királyának, Hunyadi Mátyásnak az emlékére 1930-ban. A Corvin-lánc díjat az első Orbán-kormány idején honosították meg újra, a 2002-es kormányváltás után azonban nem adták át, tízéves szünet után 2012-ben adományozták ismét. (MTI)